Dlaczego patostreamerzy zarabiają?

Patostreamerzy osiągneli wielką popularność w naszym kraju, w dość krótkim czasie. Jest to niezwykle specyficzne zjawisko, a do tego bardzo niebezpieczne. Niestety jak na razie niewiele da się z tym zrobić. Na czym polega ich wyjątkowość i dlaczego tak wiele osób decyduje się na wspieranie ich finansowo? Jak dużo zarabiają patostreamerzy w Polsce? Na te pytania odpowiedzi szuka ogromna rzesza internautów. Postaramy się to wyjaśnić.

Kim dokładnie są i co robią patostreamerzy?

Zaczynając od samego początku, to patostreamy są relacjami na żywo w internecie z patologicznych zachowań. Mogą przedstawiać libacje alkoholowe, upokarzanie innych, znęcanie się nad zwierzętami, czy inne rodzaje wykroczeń i przestępstw. Co ciekawe jest to zjawisko dość specyficzne i cieszy się popularnością przede wszystkim w Polsce. Niektóre z osób, zajmujących się tym na co dzień, decydują się już na organizację zlotów i spotkań z fanami! Szacuje się, że mogą oni zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Czasami jedna kilkugodzinna relacja to zarobek rzędu kilku tysięcy. W głównej mierze są to datki od widzów, którzy przelewają na konta „twórców’ pieniądze, w zamian za to, że zachowają się oni w określony sposób. Na przykład wdadzą się w bójkę, czy uderzą swoją dziewczynę albo wypiją określoną ilość alkoholu w krótkim przedziale czasu. Niestety wyżej przedstawione przykłady są dopiero wierzchołkiem góry lodowej.

Dlaczego ludzie chcą oglądać tego typu treści?

Sam fakt istnienia patostreamingu jest dość szokujący. Jednak tego typu materiały nie powstawałyby, gdyby nie było na nie popytu. W dodatku zastanawia to, że ludzie decydują się płacić i to często niemałe pieniądze za dostęp do patrostreamów. Z czego to wynika? Dlaczego wulgarne videa wrzucane do sieci cieszą się taką popularnością? Z przeprowadzonych wśród młodych osób ankiet wynika, że kierują się one przede wszystkim ciekawością. Wśród innych argumentów wymienia się nudę oraz chęć rozrywki. Z tego samego badania można dowiedzieć się również, że oglądanie patostreamerów to zwykle regularne zachowanie. Większość osób deklarowała, że decyduje się na obserwowanie takich steamingów średnio 5 razy w miesiącu.

Negatywny wpływ patostreamerów na społeczeństwo

Patostreamerzy mają ogromny wpływ, na całe rzesze młodych osób, ale nie tylko. Wśród ich widzów znajdują się również osoby dorosłe i starsze. Oczywiście, część z tych internautów ogląda takie materiały dla rozrywki i nie identyfikuje się z nimi. Jednak nie wszyscy. Wspieranie patostreamerów to swego rodzaju przyzwolenie na zachowania patologiczne, a nawet ich popieranie. Powstają nawet grupy fanów, którzy na polecenie swoich „idoli”, atakują inne osoby i utrudniają im życie. Jedyną nadzieją napawa fakt, że zdecydowana większość nastolatków uważa patostreamingi za treści szkodliwe. Co więcej, uważają, że powinny być one zakazane i usunięte z sieci. Niestety mimo prób walki i zakazu publikacji na praktycznie wszystkich serwisy umożliwiających publikację treści wideo jak na razie nie udaje się wygrać z tym zjawiskiem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]