Jaki marketing wybrać dla branży fitness?

Branża fitness niewątpliwie bardzo silnie odczuła ogromne skutki pandemii. Przede wszystkim ze względu na  związane z nią zamrożenie gospodarki, ale również poprzez pojawienie się restrykcji zachowania zasad dystansu społecznego. Odmrożenie szeroko rozumianego fitnessu przypadało w ostatniej fazie odmrożenia, jednocześnie nakładając całą masę wytycznych, które mają nas zabezpieczyć przed zagrożeniem, jakim jest wirus. Dlatego tak ważne w najbliższych tygodniach/miesiącach staną się działania marketingowe. Pozwolą one przekonać Klientów na nowo do powrotu do ulubionych siłowni, klubów sportowych czy sali fitness.

Co nam dzisiaj dają działania marketingowe?

Działania marketingowe z jednej strony mają zadanie informacyjne, aby osoby ćwiczące w pełni miały świadomość obecnych wymagań związanych z higieną i mogły czuć się bezpiecznie podczas treningów. Ale z drugiej strony będzie to ogromna praca związana z odbudowaniem lojalności konsumenckiej.

W obliczu nagłego i niespodziewanego wybuchu epidemii mnóstwo trenerów przeniosło swoją działalność do internetu. Największym powodzeniem cieszą się filmiki z treningami oraz wszelkiego rodzaju „zajawki” w mediach społecznościowych. Uruchomiono całą masę szkoleń i warsztatów online, gdzie społeczność łącząc się przez internet może zdobywać nową wiedzę i motywację do ćwiczeń.

Fitness Convention ONLINE? Czy to w ogóle jest możliwe?

Rewelacyjnym wydarzeniem był cykl Live Event by Tiguar ’20, podczas którego światowej klasy trenerzy i specjaliści w swojej dziedzinie, zaprezentowali wyjątkowe treningi zrealizowane w warunkach domowych. Zagraniczni goście – Lorenzo Sommo i Alessandro Muò – oraz polska kadra zaprezentowała lekcje w warunkach domowych, w ramach akcji #trenujwdomu. Taka dawka pozytywnej energii, z całą pewnością stała się inspiracją do pracy nad sobą w okresie kwarantanny. Jednocześnie stanowiąc motywację do wznowienia treningów już na Sali. Wydarzenia tego rodzaju rozbudzają ducha sportu choćby z największego uśpienia J. A obserwując jak liczna jest społeczność zafascynowana fitnessowym życiem powoduje, że aż serce rośnie. Tak rodzi się fascynacja i olbrzymie zamiłowanie, które poparte właściwą pracą i treningami wpływa na nasze życie, które staje się lepsze, piękniejsze                   i bardziej wartościowe!

Nowy projekt? A może coś więcej? Jak odnaleźć to co Nam w duszy gra?

Jest to tylko jeden z wielu przykładów, gdzie Ci, którzy są wulkanem energii czas spędzony na kwarantannie przekuwali w nowe projekty. W ten sposób rozpoczęła się era edukacyjnej działalności ONLINE. Zapewne każdy z Was posiada ulubionego trenera, którego poczynania może śledzić teraz na różnego rodzaju kanałach. Są też tacy, którzy wydali np., książkę. Tak, tak, pomysłów na realizację projektów jest naprawdę bardzo dużo, trzeba tylko pozwolić im się wydostać na zewnątrz. Bo zawsze, najpierw pojawia się pomysł, a później do realizacji to już mały krok. Potrzeba tylko wytrwale realizować swój cel!

Ale najpierw, aby tak się stało trzeba otworzyć się na poszukiwania i uwolnić swoją energię Nie bójcie się! Pozwólcie sobie poczuć co w Was drzemie i dajcie sobie czas. Bez zbędnego obwiniania, że nie wszystko wychodzi albo nie wszystko dzieje się od razu. Dopiero wtedy można odkryć mnóstwo inspiracji. Zacząć dostrzegać to wszystko wokół nas co nam pomaga w realizacji naszego celu i przybliża do spełnienia marzeń! Najlepsze plany nosimy w sobie! Otwierajcie się na nowe pomysły, działania i realizacje. Szukajcie własnych inspiracji i DZIAŁAJCIE. Satysfakcja będzie pochodną tego co dzisiaj rozpoczniecie. Powodzenia!

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]